Jdi na obsah Jdi na menu
 


Freestyl football

9. 9. 2008
 

Freestyle fotbal


Mnoho lidí si pod pojmem freestyle football představí především žonglování různých částí těla, které znají od světoznámých fotbalistů typu Ronaldinho, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic a z dřívějších dob Pelé a Maradona. Diváci byli unešeni, když je vidí jak si při rozcvičce trénují svou techniku. Avšak freestyle football je o ničem jiném. Samozřejmě, že žonglování je základem freestylu, ale to je asi vše. Kreativita a fantazie některých freestylerů opravdu nemá meze a tak vznikají čím dál tím těžší a koplikovanější triky.

 

Historie rozvoje

Rozvoji Freestylu hodně napomohla firma Nike, která pořádala různé soutěže a setkání. Poté jejich kampaň Joga Bonito zaměřená na krásu fotbalu pozvedla freestyle ještě o něco výš. V průběhu posledních 3 let zažil internet freestylový boom. Kluci (později dokonce i holky) každého věku začali natáčet své dovednosti na video a uploadovali na internet (především na youtube.com) a vznikali nové seskupení freestylerů, kteří si udělali vlastní značku a internetovou stránku. Začalo se freestylu využívat i na živé představení, do TV show, reklam nebo poločasové programy nejen fotbalových zápasů.

Freestyle se obecně rozvíjí po celém světě, ale opravdu nejvíce se vyskytuje v Evropě. Postupem času je stále víc a víc oblíbený i v Česku.